Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu wariantów, które oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film