Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

centrum mama kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, w następstwie tego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak w głównej mierze także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, lecz również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.