Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi smakują równie pyszne dania takie jak tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek bez wyjątku musi obejmować również trunek. Odrobina alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. zobacz o restauracji Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film